אודות

אחד הגורמים המשפיעים על אישיותם של הילדים היא האווירה משפחתית. בכל משפחה ישנו מעין "קוד התנהגות" סמוי שלא מדברים עליו, הילדים לא שואלים שאלות ומקבלים התנהגות זאת כמובן מאליו, לקוד התנהגות זה קוראים אווירה משפחתית.

את האווירה במשפחה בונים שני בני הזוג, הם האדריכלים במשפחה, הם אלה שמעצבים את הבית בעיקר מבחינת תוכנו הרגשי, כל אחד ע"פ השקפת עולמו. ניכר כי כל הורה מגיע עם חוקה משלו, ממשפחה שונה ויחסי הגומלין שבין בני הזוג הם היוצרים את האווירה במשפחה.
הילד לעומתם בוחר את דרכי ההתנהגות ומאמץ אותן ממה שמוצע לו בתוך האווירה במשפחה הפרטית שלו זו שיצרו הוריו ועם זה הוא יוצא אל העולם ויוצר קשרים ומערכות יחסים.

הורים יקרים!

אם אתם גרים ביחד או בנפרד יש לכם הזכות, היכולת והאפשרות לבחור בצורה מודעת באיזה אווירה תרצו לגדל את הילדים שלכם.

אשתף אתכם, שהורי הנפלאים גידלו אותי ואת אחיותי באווירה של חום, שמחה ואהבה, הרבה הומור, נתינה, תמיכה ועזרה, בית שמקבל אורחים וחברים בדלת פתוחה, אווירה של אופטימיות ושהכול אפשרי אם רק רוצים.  
יחד עם זאת, היו דפוסי התנהגות "שדבקו בי" ושלא רציתי להמשיך להחזיק בהם בחיי הבוגרים. דפוסים אלו גרמו לי לקבל החלטות מוטעות ולבחור בקשרים שלא מתאימים לי.

בעקבות גירושי החלטתי להפסיק להחזיק במחשבות ובמסקנות שסיגלתי לעצמי ולצאת לדרך חדשה שלא תמיד הייתה פשוטה ועדיין מבחינתי הייתה שווה כל רגע בכדי להגיע למקום שלם ושליו יותר בחיי כאישה וכאמא.

לא במקרה כשנפגשתי לראשונה עם התיאוריה האדלריאנית הבנתי שזו השפה שאני רוצה: לדבר, ללמוד ולתקשר בתוך הבית ובכלל עם אנשים שיקרים לליבי.

שילבתי את הערכים שבאתי איתם מהבית ביחד עם ערכים חדשים שהתחברתי אליהם ולאט לאט התחלתי ליצור תקשורת חדשה ומקרבת עם בנותיי ובכלל. תקשורת של שיתוף, התייעצות, הרבה עידוד והקשבה.

יצאתי למסע שעדיין לא הסתיים, יחד עם זאת, היום אני יכולה להגיד בביטחון שאני שלמה עם האווירה שיצרתי בביתי ושהענקתי לבנותיי תחושה של ביטחון בנוכחות שלי כהורה ואדם. 

תודה גדולה לבנותיי שלימדו אותי מה זה להיות אמא! 

תודה על רגעים של אושר, שמחה, צחוק ואהבה.

 

 

"אל תפחד ממציאות נושכת ואנשים קרים, כל אחד סוחב בבטן ומעט שעליהם רואים, כמה כח יש ברגע והנצח אין לו סוף, בכל דמעה שעוד תרד יגיע צחוק" (עילי בוטנר)

 

האווירה בבית השתנתה!!!